По случай Националния празник 3-ти март в Бургас раздадоха 3000 български флагчета. Доброволци от танцов ансамбъл “Никола Гинов”, облечени в народни носии, преминаха по цялата ул."Александровска" в центъра на морския град, за да зарадват бургазлии в празничния ден. Инициативата се организира от Община Бургас.

В продължение на два дни мостът, който е символ на града, също грее в цветовете на българския трибагреник.

Директори на задлъжнели болници със заплати, по-високи от на министъра на здравеопазването
Цистерни с мляко са блокирани на границата с Румъния заради нови изисквания на БАБХ