Интер продължава с победите в Серия А след успех над Емполи

"Нерадзурите" са все по-близо до титлата

23:39, 01.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
интер продължава победите серия успех емполи

Интер победи Емполи с 2:0 в мач от 30-ия кръг на Серия А. "Синьо-черните" вече имат аванс от 14 точки пред втория Милан.

Срещата започна с минута мълчание в памет на изпълнителния директор на Фиорентина Джузепе Бароне, който почина на 57-годишна възраст, след като претърпя сърдечен арест.

"Нерадзурите" поведоха в резултата още в 5-ата минута. Федерико Димарко се разписа срещу бившия си отбор, както направи и в първия шампионатен двубой този сезон. Бранителят шутира от движение след подаване в наказателното поле на Алесандро Бастони.

Именно Бастони можеше да удвои аванса на домакините на стадион "Джузепе Меаца" в Милано, но стреля в лявата греда.

След почивката възпитаниците на Симоне Индзаги стигнаха до нов гол, с който подпечатаха успеха си. Дензел Дъмфрис подаде успоредно на голлинията към Алексис Санчес, който отбеляза на празна врата. Двамата футболисти, комбинирали за гола, се появиха в игра 4 минути по-рано.

Интер оглавява класирането с актив от 79 точки. Емполи се смъкна в зоната на изпадащите и зае 18-ото място с 25 пункта.

Резервата Саул Нигес донесе успеха на Атлетико Мадрид над Виляреал в края
Нетаняху: Незабавни действия за спиране на "Ал Джазира" на територията на Израел