Испания е на полуфинал на световното първенство по футбол за жени

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:16, 11.08.2023
испания полуфинал световното първенство футбол жени

Отборът на Испания се класира за полуфиналите на световното първенство по футбол за жени, което БНТ 3 излъчва на живо.

Испанките записаха успех с 2:1 над финалистките от 2019 г. Нидерландия в новозеландския град Уелингтън и така за първи път в историята си иберийките достигнаха до финалната четворка на Мондиал за жени.
До 81-ата минута нито един от двата отбора не успя да отбележи. 9 минути преди края на редовното време обаче, Испания получи дузпа, а Мариона Калдентей я реализира.
Стефани ван дер Храхт успя се разпише в добавеното време и вкара двубоя в продължения.
В 111-ата минута Салма Паралуело отбеляза победното попадение, което класира тима на Испания във финалната четворка на турнира.

"Това значи всичко за мен. Уникален момент, великолепна еуфория. Изключително щастлива съм", заяви Паралуело.

На полуфиналите Испания ще се изправи срещу победителя от мача Япония - Швеция, който стартира днес в 10:30 ч. в Оукланд. Прякото предаване по БНТ 3 започва в 10:20 ч.

Галин Цоков: Ограничаването с един учебник по предмет не би бил добър подход
Климатологът Симеон Матев: Следващите 5-6 дни времето ще бъде много благоприятно