Испания стана първата страна от Евросъюза, отбелязала над един милион заразени от COVID-19.
Подобен антирекорд има само в шест държави в света. Останалите са Съединените щати, Индия, Бразилия, Русия и Аржентина. Заради ръста на новозаразени през последните няколко месеца правителството в Мадрид въведе строги ограничения в опит да избегне претоварване на болниците. От края на август броят на установените случаи се увеличаваше с 10 000 на ден.
Смъртните случаи в Испания са вече близо 34 400. Депутатите са разделени по начините за справяне със ситуацията.
Крайнодясната партия Вокс внесе вот на недоверие на премиера Педро Санчес, а централното правителство многократно влиза в сблъсък с регионалните власти по въпроса кои са най-подходящите мерки срещу вируса.
Горещите вълни и глобалното затопляне: Според доклад дейността на човека ускорява затоплянето
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си