Испания срещу Бразилия във финала на футболния турнир в Токио

17:13, 03.08.2021
испания бразилия финала футболния турнир токио

Националният отбор на Испания стана втория финалист в олимпийския турнир по футбол, след като се наложи с минималното 1:0 срещу домакините след продължения.

Така, "Ла Фурия Роха" си гарантира място в битката за златните медали на 7 август, събота, от 14.30 часа българско време в Йокохама.

По-рано днес пък олимпийския първенец от Игрите в Рио Бразилия също намери място във финала след успех с дузпи срещу Мексико. Рефер на този двубой беше българинът Георги Кабаков.

Испанците също не успяха да се справят със своите противници в редовното време, но все пак гол на Марко Асенсио в 115-ата минута се оказа техния билет към сблъсъка за златото.

Преди това и "Ла Фурия", и "самураите" имаха своите шансове, но двамата вратари Унаи Симон и Косей Тани запазиха вратите си сухи.

Пет минути преди края на продълженията обаче вкара скъпоценния гол за Испания след чудесен фалцов удар с левия крак.

Така, в събота момчетата на Луис де ла Фуенте ще се опитат да осигурят на страната си втори златен медал във футболния турнир след триумфа като домакини в Барселона през 1992 година.

Японците пък ще преследват своето първо олимпийско отличие в историята в мача за бронза срещу Мексико.