Испания започна участието си на олимпийския турнир по футбол за мъже с труден успех

Олимпийската селекция на "Ла Фурия Роха" надви Узбекистан с 2:1 на "Парк де Пренс" в откриващата среща от група C.

Испания Париж 2024
Снимка: AP / Aurelien Morissard
19:05, 24.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Испания започна победоносно участието си на олимпийския турнир по футбол за мъже. Десет дни след триумфа на Евро 2024, олимпийската селекция на "Ла Фурия Роха" се помъчи, но надви Узбекистан с 2:1 на "Парк де Пренс" в откриващата среща от група C.

Десният бек Марк Пубил изведе сребърните медалисти от Токио 2020 напред в 28-та минута, но в края на първото полувреме Узбекистан изравни чрез дузпа, изпълнена от играчът на Рома Елдор Шомуродов.

На почивката селекционерът Санти Дения замени Пау Кубарси за Йон Пачеко, след което отборът заигра доста по-силно.

В 59-та минута бе ред на испанците да изпълнят дузпа, която Серхио Гомес изпълни разочароващо, стреляйки право в центъра на вратата, където вратарят успя да избие. Въпреки това, три минути по-късно новият състезател на Реал Сосиедад беше точен и донесе победата на Испания с 2:1.

В другия мач от групата Египет се изправя срещу Доминиканската Република.

Богдан Богданов: Отказах на Петър Танев пост в Министерството на икономиката, защото имах оперативна информация