Италия надигра Еквадор в приятелски мач в Ню Джърси

италия надигра еквадор приятелски мач джърси
07:30, 25.03.2024

Отборът на Италия победи Еквадор с 2:0 в приятелски мач в Харисън, Ню Джърси.

Лоренцо Пелегрини откри резултата още в третата минута на срещата, като направи добавка от около 20 метра, след като шут от пряк свободен удар бе отбит от стената с еквадорски играчи. Скуадра адзура имаше осезаемо предимство през първата част, но пропусна няколко възможности, като очевидно отборът има проблеми в атака.

През второто полувреме Еквадор успя да изравни играта, но не и да създаде сериозни възможности за гол пред вратата на съперника. В добавеното време на мача Николо Барела оформи крайното 2:0, като завърши успешно контраатака.

Селекционерът на Италия Лучано Спалети направи много промени в състава си в сравнение с предишната контрола, спечелена срещу Венецуела с 2:1 в Форт Лодърдейл, Флорида.

Тимът на Италия, който се класира за Евро 2024 едва през баражи, ще има за съперници в групата си отборите на Албания, Испания и Хърватия.

"Връщаме се с убеждението, че много от тези играчи ще бъдат част от отбора по време на европейското първенство. Бяхме добри, играха всички, направихме два хубави мача. Във втория направихме това, което си говорихме след първия и затова съм доволен. Имахме проблеми заради пътуването и температурите, но всичко бе организирано добре от федерацията", каза след мача треньорът на италианците Спалети.