Италия се потруди сериозно за своя 1/4-финал на Евро 2020

италия потруди сериозно своя финал евро 2020
23:40, 26.06.2021
Чете се за: 04:50 мин.

Отборът на Италия се класира за 1/4-финалите на Евро 2020, но „Скуадра адзура“ трябваше да мине през продължения, за да преодолее Австрия с 2:1. Редовното време на стадион "Уембли" завърши при 0:0.

В следващия етап тимът на Роберто Манчини ще срещне победителя от двойката Белгия – Португалия, който ще се състои на 27 юни, неделя, от 22.00 часа.

Първите 90 минути не бяха достатъчни за Италия, за да си осигури място напред. За сметка на това, много бързо след влизането в продължения съставът стигна до попадение. Федерико Киеза се разписа в 95-ата минута, а само 10 по-късно Матео Песина удвои. Нападателят на Щутгарт Саша Калайджич върна надеждите на Австрия с попадение в 114-ата минута.

Това беше осмият път, в който Италия минава през продължения в мач на Европейското първенство, повече от който и да е друг тим в историята на надпреварата.

Играчите на Франко Фода напускат шампионата, но с високо вдигнати глави.

Отборът на Австрия създаде много трудности за Италия и дори имаше много аргументи, с които да претендира да продължи напред. Въпреки това „Скуадра адзура“ започна по-добре мача. В 11-ата минута Леонардо Спинацола пое топката отляво по атаката, навлезе в наказателното поле, опитвайки да финтира защитата на Австрия, но диагоналният му удар излезе в аут.

Николо Барела стреля в очертанията на вратата, но не успя да затрудни вратаря Даниел Бахман. веднага след това, в 18-ата минута Австрия се опита да организира контраатака и стигна до удар, но Марко Арнаутович стреля от движение над вратата на "Скуадра адзура".

Италия уцели гредата в 32-ата минута. Чиро Имобиле отправи изключително мощен удар от дъгата на наказателното поле, но топката се отби в напречната греда.

В 52-ата минута тимът на Австрия получи право да изпълни фаул, на много добра позиция, фронтално срещу вратата на Италия, но ударът на Давид Алаба мина над вратата. В 63-ата минута Марко Арнаутович отново опита да изненада Джанлуиджи Доннарума, но ударът му не успя да затрудни стража на Милан, който улови топката.

Австрия шокира феновете на Италия в 65-ата минута, след като топката влезе във вратата на "Скуадра адзура". След преразглеждане на ситуацията от ВАР (системата за видеоповторение) се оказа, че Марко Арнаутович е бил в положение на засада преди да отправи точния си удар, при подаването с глава на Давид Алаба.

Последваха силни минути за италианския тим, но редовното време приключи при резултат 0:0.

В 95-ата минута на мача Италия поведе в резултата. След много бърза атака, Леонардо Спинацола центрира топката от левия фланг към Федерико Киеза на десния, който овладя и стреля отблизо за 1:0.

Само 10 минути по-късно Матео Песина успя да удвои за 2:0 след неразбирателство в защитата на съперника. Полузащитникът овладя в наказателното поле и стреля много точно в десния ъгъл.

В 106-ата минута Луис Шауб стреля точно, но Джанлуиджи Доннарума успя със сетни сили да спаси вратата си. За сметка на това в 114-ата минута Австрия все пак стигна до гол. След центриране от корнер, Саша Калайджич засече топката с глава и от много малък ъгъл върна надеждите на своя тим с резултат от 1:2.

Стартови състави:

Италия: Донарума, Ди Лоренцо, Спинацола, Верати, Жоржиньо, Инсиние, Берарди, Имобиле, Ачерби, Барела, Бонучи

Селекционер: Роберто Манчини

Австрия: Бахман, Драгович, Хинтерегер, Арнаутович, Алаба, Забицер, Грилиш, Баумгартнер, Лаймер, Лайнер, Шлагер

Селекционер: Франко Фода

Снимки: БГНЕС