Иван Алипиев и Борислав Младенов играха при десетата шампионатна загуба на Латина

За българите предстои гостуване на Кремона

латина иван алипиев борислав младенов допусна седма поредна загуба италия
Снимка: facebook.com/Latina
15:21, 03.12.2023
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна поражение у дома от Торино със 79:83 (29:18, 11:20, 16:18, 14:14, 9:13) след продължение в мач от 12-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

Тимът на Латина претърпя десетата си загуба от началото на сезона като има и две победи, и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, игра пълни 40 минути и се представи на ниво. Той се отличи с 14 точки, 5 борби и 1 асистенция.

Другият българин Борислав Младенов влезе като резерва и за 18 минути завърши с 3 борби, 2 асистенции, 2 отнети топки и чадър, но не успя да се разпише.

Най-резултатен за Латина беше Салваторе Парило с 18 точки, а за Торино 17 реализира Николо Де Вико.

Алипиев, Младенов и съотборниците им от Латина ще гостуват на Кремона в следващия кръг на 6 декември.