Иван Алипиев направи добър мач, но неговият тим Антверп Джайънтс допусна загуба в BNXT Лигата

Българският национал завърши с 10 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка.

Снимка:
11:54, 26.09.2024

Иван Алипиев и Антверп Джайънтс записаха второ поредно поражение в BNXT Лигата. Българинът и неговите съотборници загубиха драматично от Брюксел след 65:67 в мач, който се изигра в белгийската столица.

Двата отбора си поделиха по една част през първото полувреме и след неговия край домакините фиксираха 39:35 в своя полза. Отборът от белгийската столица запази крехката си преднина и в края на предпоследния период дръпна с 4 точки. Гостите успяха да се доберат до мечтания обрат в края на мача, но техните съперници съумяха да измъкнат успеха в последните секунди.

Алипиев стартира сред титулярите. Българският национал се нареди сред най-добрите реализатори за „гигантите“, но дори това не ги спаси от поражението. Крилото завърши с 10 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 34 минути в игра. При стрелбата си той бе 2/6 от средна дистанция и 2/6 зад дъгата.

Кайл Фостър има 12 точки за тима от Антверпен, Джо Ван Бъгенхаут завърши с 11.

Джейлън Финч бе най-добър за победителите с 14 точки.

Следващият мач в турнира за Алипиев и компания ще бъде на 28 септември (събота), когато ще бъдат домакини на Йоаст Юнайтед.