Иван Алипиев помогна за труден успех на Латина в баскетболната Серия А2

Българският национал изигра ключова роля за победата, отчитайки се с дабъл-дабъл.

иван алипиев резултатен втората победа латина началото сезона
22:41, 19.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Иван Алипиев и Латина стопираха своята негативна серия от три поредни грешни стъпки в борбата за оцеляване в италианската Серия А2. Пред своя публика българинът и неговите съотборници излъгаха Луис Рома с 67:65 в мач от петия кръг в плейаута. Извън групата на „неардзурите“ бе другият българин – Борислав Младенов

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 9 победи и 28 загуби, като продължават да се намират на шестото място в групата на оцеляващите във втора италианска дивизия. На 26 май Алипиев и компания ще приемат Ченто.

Домакините дадоха заявка за победата още през първото полувреме, спечелено с 40:27. След паузата гостите се пребориха със зъби и нокти да поставят равенството на таблото в края, но това не спря „нерадзурите“ да стигнат до драматичния успех.

Алипиев бе селектиран в стартовата петица и напомни за своите възможности в офанзивен план.

Българският национал изигра ключова роля за победата, отчитайки се с дабъл-дабъл. Крилото остави на сметката си 15 точки, 11 борби и 2 асистенции за 35 игрови минути.

При стрелбата си той бе 4/7 от средна дистанция, 2/7 зад дъгата и 1/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro