Иван Алипиев с 19 точки и 7 борби за петия успех на Латина в Италия

иван алипиев резултатен третия успех латина баскетболното първенство италия
Снимка: фейсбук страница на БК Латина
08:03, 04.03.2024

Отборът на Латина записа пета победа в италианската Серия А2. Тимът, в който играят Иван Алипиев и Борислав Младенов надигра Триест със 70:67 в среща от четвъртия кръг от втората фаза в Зеления регион.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, а на полувремето гостите фиксираха 34-33 в своя полза. Тенденцията се запази и след подновяването на играта, но в заключителните секунди домакините измъкнаха успеха.

Иван Алипиев започна като титуляр. Качествата в офанзивен план на българския национал се оказаха сред основните фактори за триумфа на „нерадзурите“, като бе близо до дабъл-дабъл. Крилото остави на сметката си 19 точки и 7 борби за 32 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 4/9 от средна дистанция, 2/5 отвъд дъгата и 5/8 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Борислав Младенов бе в групата, но не се появи в игра. Димарио Мейлфилд регистрира 20 точки и 8 борби за тима от Латина.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си и 19 загуби, което продължава да ги поставя на 12-то място във временното класиране в един от потоците на втора италианска дивизия. На 6 март (сряда) Алипиев, Младенов и компания ще гостуват на Удине.

Първа победа на опонентката на Доналд Тръмп в първичните избори на Републиканската партия