Двамата обсъдиха развитието на българската атлетика.
Министърът на младежта и спорта Иван Пешев проведе среща с новоизбрания председател на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов, съобщиха от пресслужбата на ММС.
Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“ у нас, както и основните предизвикателства, пред които са изправени атлетите, треньорите и клубовете.
Павлов представи пред министъра приоритетите на новото ръководство и стартиралите инициативи, като подчерта необходимостта от модернизация на съществуващите лекоатлетически съоръжения.
Министър Пешев увери, че Министерството на младежта и спорта ще осигури необходимото съдействие на Българската федерация по лека атлетика и изрази готовност да подкрепи бъдещи проекти.
Той подчерта, че инвестициите в спортната инфраструктура са ключови за развитието на спорта и за подготовката на бъдещите шампиони. Добави, че Министерството на младежта и спорта се ангажира много скоро да съобщи добри новини, свързани с лекоатлетическата инфраструктура в София.
Георги Павлов беше избран за ръководител на БФЛА от УС на централата след Общото събрание на организацията на 8 ноември.
Три победи за България в третия ден на еврошампионата по бадминтон за юноши и девойки до 19 г.
Тото Волф призна за финансови ограничения: Мерцедес няма средства за големи подобрения по W17
Весела Лечева след срещата с Кърсти Ковънтри: Имаме огромната подкрепа на МОК
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика