Ивет Горанова спечели за четвърти път титлата на държавното първенство по карате

ивет горанова беше спряна финалите световното първенство дубай
Снимка: БОК
21:23, 10.04.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Олимпийската шампионка Ивет Горанова триумфира с титла в нова категория на държавното първенство по карате. В надпреварата в „Асикс Арена“ участваха над 400 състезатели.

Горанова бе безкомпромисна в новата категория до 61 килограма. Това е четвъртата ѝ титла от държавно първенство и важна проверка преди шампионата на Стария континент в Турция, където Ивет ще преследва титлата в категория до 55 килограма.

До златото стигна и другата ни титулувана състезателка – Александра Стублева, в категория плюс 68 килограма.

Националът Васил Рилов не остави никакви шансове на съперниците си и стана за пети път шампион при 65-килограмовите.

В дебюта си при мъжете Тодор Настев извоюва злато в категорията до 60 килограма.

Отборен победител при мъжете е клуб „Цанев“ (София), а при жените – клуб „Петромакс“ (Плевен).