Иво Балабанов завърши на 70-о място на 10 км на световното първенство по крос кънтри в Белград

Джейкъп Киплимо (Уганда) защити титлата от Бартхърст 2023.

иво балабанов завърши световното първенство крос кънтри белград
Снимка: atletikabg.com
от БНТ , Източник: atletikabg.com
16:41, 30.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Иво Балабанов финишира на 70-о място на 10 км на световното първенство по крос кънтри в Белград, Сърбия.

27-годишният българин преодоля дистанцията за 31:16 в горещото време в „Парка на приятелството“ в сръбската столица и зае 13-о място от европейските бегачи в това състезание.

Джейкъп Киплимо (Уганда) защити титлата от Бартхърст 2023 с време 28:09, както показа класата си в последните метри, където с лекота надбяга основния си конкурент Бериху Арегави (Етиопия) – 28:12. Бронзът остана за Бенсон Киплангат (Кения) – 28:14.

Трикратният световен шампион на 10000 м и олимпийски на 5000 м Джошуа Чептегей (Уганда) зае шестата позиция с 28:24.

В отборното класиране Кения отново е номер едно с 19 точки (пет класирания в топ 10), Уганда е втора с 31 точки и Етиопия заема третото място с 40 т.

С час напред: В 3.00 часа тази нощ преминаваме към лятното часово време