Общинският съвет на БСП-Перник проведе заседание, на което с пълно единодушие избра Делка Георгиева за временен председател на партията в града и Иван Димитров за делегиран член на Областния съвет, на мястото на подалите оставка общински и областен председател.

На заседанието са били обсъдени документите от проведеното заседание на Конгреса, набелязани са организационни мерки за преодоляване на слабостите в работата на организацията и е даден старт на подготовката за предстоящите парламентарни избори, съобщават от БСП.
Кметът на Перник: Напуснах БСП заради влошената среда и постоянната омраза, токсичността в партията
От пресцентъра на социалистическата партия посочват още, че въпреки обявените медийно оставки на общинския и областния председател, до момента няма депозирани документи за други напуснали членове на партията.
Общинското ръководство на организацията е призовало партийните членове да не се поддават на натиск и да се включат активно в предстоящата кампания. На заседанието са присъствали и кметът на квартал "Църква" – Радослав Динев, заместник-председателят на БСП Атанас Зафиров и членът на ИБ Бриго Аспарухов.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг