Слаб интерес към ваксинирането срещу COVID-19.
Големите центрове в София затвориха. За последните 24 часа в страната са поставени едва 54 дози ваксини.
По данни на здравното министерство към момента в България има близо 4 милиона дози от четирите ваксини срещу коронавирус.
Срокът на годност на част от тях изтича през този месец. Здравните инспекции в страната ще съберат и унищожат ваксините с изтекъл срок. Колко точно са те обаче от здравното министерство не уточниха.
До края на годината в България се очакват доставки на нови над 2,7 милиона дози от ваксините.
Страната ни не може да се откаже от тях, защото количествата са договорени от Европейската комисия. България и още 9 държави са поискали преразглеждане на рамковото споразумение заради установените излишъци от ваксини.
България може да сподели или препродаде ваксини срещу ковид на други държави. До момента сме дарили над 3,6 милиона дози ваксини на няколко държави.
Нова токсикохимична лаборатория в Плевен ще осигури по-бързи справки и експертизи
От Асоциацията на вносителите на нерегистрирани лекарства за редки болести с позиция за цените на редките лекарства
Автоматичното отчитане на аптеките елиминира изцяло грешките при отпускане на лекарства
Разпространението на морбили: Епидемичният взрив е най-силен във Врачанска област
МЗ не позволи болница "Света Анна" - Варна да рефинансира кредита си и да покрие дълговете
Прокурорската колегия на ВСС избра Ваня Стефанова за и.ф. главен прокурор
Президентът Йотова за оставката на Сарафов: За мен това е необходима, но първа стъпка
"Шофьорът забрави да дръпне ръчната спирачка": Как се стигна до фаталния инцидент в Малко Търново