Джесика Фокс е първата състезателка, която печели златни медали и на кану, и на каяк в бързи води

Австралийката защити титлата си в състезанието на едноместно кану в бързи водит

Джесика Фокс
20:18, 31.07.2024
Чете се за: 02:12 мин.

Австралийката Джесика Фокс защити олимпийската си титла в състезанието на едноместно кану в бързи води при жените. По-рано тази седмица тя спечели златния медал и на каяк, а по този начин се превърна в първата състезателка, която печели олимпийски титли в двата типа лодки на едни и същи Олимпийски игри.

Джесика Фокс, който е шампионка в същата дисциплина от Токио 2020, измина трасето за 99.06 секунди, като й бяха наложени две наказателни в 19-и сектор. Това обаче не й попречи да завърши на първо място с време 101.06.

Чехкинята Габриела Саткова, беше най-бърза в квалификациите и тогава завърши с време 105.55, което й позволи да стартира последна в същинското състезание. Саткова обаче кара доста зле в основното състезание и завърши чак на 7-о място със 114.22 при две наказателни секунди добавени към резултата.

Германката Елена Лилик остана на 2-о място с време 103.54, просто за да затвърди прогреса, който демонстрира от 2023-а година насам. Третото място и бронзовия медал е за младата американка Иви Лийбфарт, която остана с време 109.95 или изоставане от 8.89. В крайна сметка се оказа, че нито една от кануистките не успя да се доближи до победителката, освен Лилик.

“O, Боже мой. Тя мина за под 100”, заяви баща й Ричард, който коментираше състезанието за австралийския Channel 9.

Имаше един леко нервен момент в цялото състезание, когато се наложи съдиите да прегледат спускането на Саткова, която имаше ред след Фокс. Но финалът на чехкинята беше много проблемен и така тя изпадна от битката за медалите.

Кючюк към Пеевски: ДПС не може да е лична собственост