Американският баскетболист Джон Флорвиъс използва профила си в социалните мрежи, за да се сбогува емоционално с отбора на Левски, след като по-рано днес стана ясно, че 33-годишният състезател ще продължи кариерата си в Рилски спортист.
Трансферът на Флорвиъс в посока Самоков бе продиктуван от финансовите проблеми на "сините", към които той се присъедини през месец септември 2022-а година.
За общо 15 месеца в клуба американецът се превърна в основен състезател, като през март тази година помогна на Левски да триумфира с Купата на България след победа на финала срещу ЦСКА, а преди малко повече от два месеца стана най-резултатен при победата на столичани срещу Балкан Ботевград в спора за Суперкупата на страната.
На тръгване от отбора Флорвиъс изказа своите благодарности към всичките си съотборници и треньори, както и към феновете, описвайки своя престой при "сините" като "едно невероятно пътуване"
"Искам специално да благодаря на Левски за невероятните два сезона баскетбол. Вие ме посрещнахте и ме приехте като семейство от първия ден, в който пристигнах в София и винаги ще съм благодарен за всеки един момент. На феновете искам да благодаря за цялата подкрепа и лоялност. През хубавите и лошите времена вие останахте силни за отбора", написа американецът.
"На моите съотборници и треньори - вие ми помогнахте да израсна като играч и човек. Беше едно невероятно пътуване. Въпреки всичко, ние продължихме да се борим и постигнахме няколко незабравими победи. Спечелих първата си Купа и Суперкупа на България с вас, момчета. Затова искам да ви благодаря от цялото си сърце. Благодаря, Левски! До нови срещи", добави Джон Флорвиъс.
Наред с Флорвиъс тимът на Рилски спортист привлече още един американски състезател от Левски в лицето на Алън Арнет.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok