Всяка година фондацията на бившата президентска двойка на САЩ Барак и Мишел Обама избира 30 лидери от Европа, които се опитват да подобрят света.
В тазгодишната селекция за пръв път попадна и български представител - през януари стана ясно, че Любомила Йорданова - съосновател и изпълнителен директор на стартъп за зелени иновации, е първата българка, избрана за стипендиант в европейската лидерска програма на фондация "Обама" за 2022 г.
"Беше голяма изненада за мен да попадна сред лидерите. Процесът стартира с номинация, която дойде от наши партньори. След това минах през доста интервюта и така станах един от 30-те човека от Европа", разказва тя.
Любомила е била избрана от над 8000 кандидати от Европа. Отдава го най-вече на трудолюбието.
Вижте цялото интервю на Детелина Калфова с Любомила Йорданова във видеото
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си