Калояна Налбантова с първа победа на Олимпийски игри

18-годишната българка надделя над състезаващата се за Франция натурализирана китайка Ци Сюефей (Франция) с 21:18, 21:18.

Калояна Налбантова
Снимка: Startphoto.bg
15:50, 30.07.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Калояна Налбантова постигна победа в последния си втори мач от група "А" на турнира по бадминтон на Игрите в Париж 2024. Налбантова, която дебютира на Олимпиийски игри, надделя над състезаващата се за Франция натурализирана китайка Ци Сюефей (Франция) с 21:18, 21:18 за 48 минути.

18-годишната българка загуби първия си мач от световната шампионка при олимпийския си дебют преди два дни. Тя претърпя поражение от водачката в световната ранглиста поставена под номер 1 Ан Се-йон (Република Корея) с 15:21, 11:21.

Победата днес, обаче, не беше с достатъчно голяма точкова разлика и тя няма шансове за първото място преди утрешния последен мач от групата между Се-Йон и Сюефей, а то е единственото, даващо право на класиране в директните елиминации.

Първият гейм се движеше равностойно до 6:6, след което представителката на домакините дръпна с 12:7. Налбантова успя да изравни при 14:14, а със силен финал реализира обрат от 15:17 до 21:18, с което спечели първата част.

Вторият гейм също стартира равностойно до 6:6, след което добра серия на българката й позволи да поведе с 12:8. Натурализираната французойка стигна до 18:18, но българската тийнейджърка показа здрави нерви във финалните разигравания и с три поредни точки стигна до крайния успех.

Частично е локализиран пожарът край язовир "40-те извора"