Камен Златков 26-и в първия манш в слаломa на световното, Алберт Попов отпадна

13:41, 19.02.2023
Чете се за: 02:15 мин.
Камен Златков

Камен Златков се нареди 26-и в първия манш в дисциплината слалом по време на Световното първенство по ски алпийски дисциплини в Куршавел/Мерибел, с което стана българинът с най-предно класиране след първите спускания дисциплината.

25-годишният скиор се спусна по трудното трасе на пистата "Еклипс" с време от 48.55 секунди, което му отреди място в топ 30, а това важно, тъй като Камен ще получи шанс да бъде един от първите, които ще карат във втория манш.

За съжаление, най-добрият ни алпиец Алберт Попов не успя да завърши спускането си, след като му хвана кол и отпадна. По този начин Аби не успя за трети път в своята кариера да стигне до финала в слалома на световно първенство, като при единственото си успешно финиширане и на двата слалом той се нареди 27-и през 2017 година.

По-малкият брат на Камен Златков Калин пък днес завърши 44-и в първия манш с резултат от 50.71 секунди и така получи право да кара и във второто спускането, към което продължиха най-добрите 60.

Последният български представител в днешния слалом Константин Стоилов не завърши.

Лидер във временното класиране след първите спускания е австриецът Мануел Фелер с резултат от 46.93 секунди. Второ място към този момент си поделят норвежецът Лукас Броутен и гръцката сензация Ей Джей Гинис, които изостават на 0.13 секунди от Фелер.

Вторият манш в Куршавел стартира в 14.30 часа българско време.

Янков и Пенчева отпаднаха в квалификациите на паралелния гигантски слалом на световното първенство
Филип Филипов: Благодаря на публиката, че се завърна на стадиона