от Вяра Илиева
14:15, 06.06.2023
Чете се за: 03:07 мин.
каролина мухова първата полуфиналистка ролан гарос

Каролина Мухова достигна до втория си полуфинал на турнир от Големия шлем, след като победи Анастасия Павлюченкова на Откритото първенство на Франция.

В четвъртфинален мач между непоставени и между бивши играчи от Топ 20, Каролина Мухова надви Анастасия Павлюченкова със 7-5, 6-2 за 1 час и 38 минути.

Интрига в мача имаше само в първия сет, в който финалистката на Ролан Гарос 2021 година Павлюченкова на два пъти успяваше да навакса изоставане от пробив. Рускинята обаче беше пробита за трети път в 11-ия гейм на мача, след което Мухова затвори първата част на свой сервис.

Във втория сет Мухова взе инициативата от само начало, поведе с 5:1 и приключи мача точно 100 минути след началото му.

Миналага година чехкинята получи контузия в глезена в третия кръг на Ролан Гарос срещу Аманда Анисимова, като напусна корта в инвалидна количка. Сега обаче Мухова ще играе на втория си полуфинал от Големия шлем след Откритото първенство на Австралия през 2021 г.

Мухова, чиято най-висока позиция в кариерата е №19, се смъкна до №235 миналия август. Тази година обаче тя успя да се върне на корта, като достигна до два четвъртфинала на WTA 1000 в Дубай и в Индиън Уелс, както и до осминафиналите на турнира в Рим, което я изкачи до 43-та позиция в света.

26-годишната състезателка също изравни двубоя си срещу Павлюченкова на две на две победи.

Мухова загуби само един сет по пътя към последните четири на Ролан Гарос, това се случи във втория кръг в мача срещу полуфиналистката от Ролан Гарос 2020 Надя Подороска.

Чехкинята ще се изправи на полуфиналите срещу победителката от срещата между втората поставена Арина Сабаленка и бившата номер 3 в света Елина Свитолина в опит да достигне своя първи финал в турнир от Големия шлем.

Корнелия Нинова: Родихте еднорък и двуглав Франкенщайн
Радостин Василев: Днес ще бъде избрано най-позорното и жалко правителство след Беровото