Категорични победи за високопоставените на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен

Холгер Руне и Тейлър Фриц се класираха безпроблемно за четвъртфиналите на турнира с награден фонд 579 320 евро.

Холгер Руне
18:52, 18.04.2024

Вторият поставен Холгер Руне се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Мюнхен от сериите АТП 250 с награден фонд 579 320 евро.

Двукратният шампион от последните две години на този турнир се наложи във втория кръг над колумбиеца Даниел Галан с 6:4, 6:2 за час и 34 минути.

Руне започна отлично двубоя с ранен пробив, поведе с 2:0 и поддържаше аванса си до успешното 6:4.

Във втората част той стартира с нови два пробива и четири поредни гейма за преднина от 4:0, преди да приключи срещата при първия си мачбол за 6:2.

Датчанинът чака на четвъртфинала победителя от двубоя между Яник Хафман и Марк-Андреа Хюслер.

Място на четвъртфиналите заслужи и третият в схемата Тейлър Фриц от САЩ. Той елиминира испанеца Алехандро Моро Канас с 6:3, 6:1 само за 75 минути игра.

Следващият му съперник ще бъде шестият поставен Джак Дрейпър (Великобритания).

Чилиецът Кристиан Гарин си уреди среща с водача в схемата Александър Зверев (Германия) след успех над американеца Алекс Мичълсън с 6:7(7), 6:2, 6:1. Двубоят продължи два часа и 29 минути.

Каспер Рууд достигна без проблеми до четвъртфиналите в Барселона
Анас Маздрашки с полуфинал на сингъл и двойки на турнир от категория J200 на ITF в Хасково