До 10 дни ще стане ясно ще се повиши ли цената на тока за битовите потребители след отпадането на мораториума. Това съобщи в предаването "Неделя 150" на БНР новият председател на Комисията за енергийно и водно регулиране Станислав Тодоров.
По думите му в този срок ще бъде направен анализ, който ще покаже накъде ще тръгнат цените.
"Най-голямата сила, която движеше повишаването на цените към края на миналата година, вече е компенсирана от правителството и това са разходите на енергопреносните дружества за технологичните им разходи по мрежите. Така че това е най-големият разход, няма дефицит в момента и няма силен мотив цените да бъдат повишени след отпадането на мораториума, дори мораториумът да бъде вдигнат в следващия един месец. Детайлните разходи и анализи трябва да бъдат направени и те ще бъдат направени в следващите 10 дни", заяви председателят на КЕВР Станислав Тодоров.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си