Севернокорейският лидер Ким Чен-ун пристигна в Русия, съпроводен от високопоставени военни, заяви говорител на южнокорейското министерство на отбраната.
Ким тръгна от Пхенян в неделя с личния си влак, придружен от външния си министър, военни и висши представители от сферата на оръжейната индустрия.
Те ще вземат участие в Източния икономически форум във Владивосток.

Днес се очаква там да пристигне и руският президент Владимир Путин, който ще присъства на основната сесия на форума. Срещата между лидерите на Русия и Северна Корея ще се състои през следващите дни след края на руския икономически форум, съобщи Кремъл.
Според говорител по време на разговорите ще бъдат обсъдени двустранните отношения и ситуацията в региона и по света.
Министърът на отбраната Сергей Шойгу ще вземе участие в разговорите.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Кой стои зад саботажите на „Северен поток“: Разказ на украински полковник, сочен за координатор на атаките
„Телеграф“ след серията инциденти във военни предприятия: Русия организира саботажи в Европа
Удари срещу Украйна: Киев ще бъде домакин на среща на Коалицията на желаещите
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?