Кирил Десподов се разписа за ПАОК при победата над Шамрок Роувърс

ПАОК се класира за основната фаза на Лига Европа с общ резултат 6:0.

23:50, 29.08.2024
Чете се за: 01:05 мин.
ПАОК Шамрок Роувърс

ПАОК се класира за основната част на турнира Лига Европа. Гръцкият шампион отстрани Шамрок Роувърс в плейофа с общ резултат 6:0 след 4:0 в първия двубой и 2:0 в реванша.

Българският национал Кирил Десподов игра цял мач и се разписа в гостуването на стадион "Талахт" в Дъблин.

През първото полувреме отново гостите диктуваха случващото се на терена. Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар, но Леон Пьолс спаси изпълнението му.

След почивката играчите на Разван Луческу откриха резултата. Магомед Оздоев бе точен с удар от вътрешността на наказателното поле.

В 75-ата минута Кирил Десподов удвои преднината на тима си. Футболист №1 на България отправи изстрел в долния ляв ъгъл за 2:0.

ПАОК ще научи противниците си в основната част на турнира от жребия, който ще се състои в петък, 30 август.