Коко Гоф
21:09, 29.07.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Тенис

Американката Коко Гоф, втора поставена в схемата на сингъл на олимпийския турнир по тенис в Париж, се класира за третия кръг.

Гоф елиминира Мария Лурдес Карле от Аржентина с 6:1, 6:1 за час и 26 минути игра.

Американската тенисистка осъществи два пробива в първия сет за успешното 6:1. Във втората част тя поведе с 5:0 след още три пробива, но на свой ред допусна един и аржентинката намали за 1:5. Коко Гоф обаче приключи мача с нов пробив за крайното 6:1.

В спор за достигане до четвъртфиналите тя ще се изправи срещу хърватката Дона Векич.

Украинката Елина Свитолина елиминира петата поставена американка Джесика Пегула след обрат с 4:6, 6:1, 6:3 за час и 49 минути игра.

Пегула спечели първия сет след серия от три успешни гейма в края, но във втората част Свитолина спечели пет поредни гейма, за да стигне до равенство. Украинската тенисистка направи пробив в началото на третия сет, задържа аванса си и приключи мача с нов пробив за финалното 6:3.

Следващата противничка на Свитолина ще бъде чехкинята Барбора Крейчикова, девета в схемата.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия от 2018 година Каролине Возняцки (Дания) отпадна след поражение във втория кръг от осмата поставена американка Даниел Колинс с 3:6, 6:3, 3:6. Двубоят продължи два часа и 12 минути.

Возняцки имаше аванс от 2:1 в третия сет, но Колинс записа четири поредни гейма до 5:2 и си подсигури успеха.

Съперничка на Даниел Колинс в следващия етап ще бъде колумбийката Камила Осорио, която елиминира Даяна Ястремска от Украйна със 7:6(4), 6:4.

Седмата поставена Мария Сакари от Гърция също се класира за третия кръг след успех над Юе Юан (Китай) с 6:2, 6:1 и ще играе срещу 12-ата в схемата Марта Костюк. Украйнката се наложи над Клара Бюрел (Франция) със 7:6(3), 6:2.

14-ата поставена Беатрис Адад Мая приключи участието си след загуба от Анна Каролина Шмиедлова (Словакия) с 4:6, 4:6. Шмиедлова ще се изправи срещу италианката Джазмин Паолини в третия кръг.

Рай или не съвсем? Санторини се задъхва от туристи
Хидайет Хейдаров спечели титлата на олимпийския турнир по джудо в категория до 73 кг