Хидайет Хейдаров спечели титлата на олимпийския турнир по джудо в категория до 73 кг

Златен медал за Азербайджан от Олимпийските игри

Хидайет Хейдаров
21:01, 29.07.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Бойни спортове

Хидайет Хейдаров спечели титлата в категория до 73 килограма на олимпийския турнир по джудо. На финала представителят на Азербайджан се наложи с "вадзари" над французина Жоан-Бенжамен Габа.

27-годишният Хейдаров е шампион от тазгодишното световно първенство, както и четирикратен европейски първенец.

Бронзовите отличия останаха за Адил Османов (Молдова) и Соичи Шахимото (Япония).

В първия кръг на турнира Габа отстрани сребърния медалист от Токио 2020 Лаша Шавдатуашвили от Грузия.

В тази категория Марк Христов зае девето място в крайното класиране. Българинът записа победа и загуба при дебютното си участие на олимпийски игри, достигайки до осминафиналите.

След работа в чужбина: Българи водят дела срещу НОИ за обезщетения
Трудноподвижни и хора с увреждания влизат в морето благодарение на специална пътека в Крайморие