Британската кралица Елизабет II изпълни първия си ангажимент след смъртта на съпруга ѝ принц Филип.
Кралицата участва в събитие по повод оттеглянето на лорд-шамбелана Уилям Пийл. Той ѝ служи в продължение на 14 години, но на 1 април подаде оставка.
Отговорният пост сега се поема от бившия ръководител на контраразузнаването МИ-5 Андрю Паркър.
Медиите на Острова приветстваха силата на духа, демонстрирана от Елизабет II. Според тях, фактът, че толкова скоро се завръща към задълженията си, въпреки преживяната загуба, е поредното доказателство за отговорността й към короната.
БНТ ще предава на живо поклонението пред херцога на Единбург в събота. Началото на извънредното студио "Сбогуване с принц Филип" е в 16.30 ч., а водещ е Даниел Михайлов.

Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг