Стара къща във Варна застрашава десетки минувачи. Тя е близо до главния път за курорта „Златни пясъци“. Сградата е частна собственост, известна е като вила „София“, но от години се разпада. Събарянето ѝ обаче се забави заради извънредното положение.
Преди въвеждането на забраната за излизане близо до опасната къща всеки ден преминаваха десетки майки с малки деца.
От няколко месеца теренът около постройката е обезопасен с метални огради и достъпът до нея е ограничен. Няма ги и майките с количките. Но все още рушащите се основи на балконите стърчат над пътя, през който преминават хора и автомобили.
През годините сградата е подпалвана няколко пъти от бездомници, но не е изгоряла до основи.
Живеещите в района се надяват опасната къща да бъде съборена по-скоро, за да се избегнат инциденти.
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите