ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кунчев: След Великден ще имаме по-точна представа доколко се е разпространил вируса в Паничерево

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Старозагорското село Паничерево осъмна под блокада. В него е установен нов 6-ти случай на коронавирус. Заболяла е 54-годишна жена.

      Вчера болен с доказан COVID-19 избяга от инфекциозната клиника в града и се прибра с такси у дома. Заради постъпката на пациента-беглец, Паничерево се очертава като едно от огнищата на вирусната инфекция в страната. Всичките му жители ще бъдат тествани за заразата.

      До момента са проверени 80 души, а резултатите се очакват утре.

      Ангел Кунчев - главен държавен здравен инспектор: Очаква се във връзка с празниците да се приберат и още хора от чужбина, като те ще бъдат поставени под карантина в селото. Ще се определят и техните контактни лица. Започна вземането на проби. По график днес са 80 души изследвани и до довечера ще излязат първите проби. Този процес ще продължи и в празничните дни. Така че, надявам се, веднага след Великден да имаме малко по-точна представа до каква степен се е разпространил вируса и колко хора са го изкарали или много леко, или без каквито и да е симптоми.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?