Лацио е основният фаворит за подписа на Давид Силва след раздялата на испанския полузащитник с Манчестър Сити след края на сезона във Висшата лига, съобщава Corriere dello Sport.
Според италианското издание, халфът ще вземе решение за бъдещето си тази седмица, като носителят на Суперкупата на Италия е един от водещите в борбата за неговия подпис.
Възможността за преминаване в италианската столица, битката за шампионската титла в Серия А и участието в Шампионска лига изглежда изкушаващо.
Но от друга страна, на 34-годишна възраст, той може би няма да бъде толкова загрижен дали ще остане на най-високо ниво.
В частност, заради шанса да прекрати кариерата си в Близкия Изток или Интер Маями в Мейджър Лийг Сокър.