Ландо Норис изпревари Верстапен и спечели втората свободна тренировка преди Гран при на Нидерландия

ландо норис изпревари ферстапен спечели втората свободна тренировка гран нидерландия
18:40, 25.08.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Ландо Норис с Макларън изпревари местния любимец Макс Верстапен с Ред Бул и спечели втората тренировъчна сесия преди Гран При на Нидерландия във Формула 1.

Норис записа обиколка за 1 минута 11.330 секунди на пистата Зандворт и победи с 0.023 секунди шампиона Верстапен, който по-рано днес бе най-бърз в първата тренировка.

Алекс Албон от Уилямс отново беше изненадата с трето място, след като записа пето най-добро време в първата сесия по-рано.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес е четвърти.

Сесията беше прекратена след около 10 минути, тъй като Оскар Пиастри от Макларън и Даниел Рикардо от Алфа Таури излязоха на едно и също място, но в различни инциденти. Състезанието беше възобновено след около 15 минути без други големи инциденти. Според информации в медиите, Рикардо първоначално е бил откаран в медицинския център и е бил забелязан да носи превръзка на лявата си ръка. След това е отведен в болница за допълнителни прегледи.

Третата тренировка и квалификациите са в събота преди състезанието в неделя.