Лас Вегас с убедителен успех в гостуването си на Ню Йорк в НХЛ

Лас Вегас
Снимка: Facebook: Vegas Golden Knights
11:48, 27.01.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Джонатан Маршесо записа своя пети хеттрик в кариерата си, а Лас Вегас Голдън Найтс постигна успех с 5:2 като гост над Ню Йорк Рейнджърс. Шелдън Ремпал и Кийгън Колесар също отбелязаха за победителите. Вратарят на Вегас Адин Хил направи 36 спасявания.

Блейк Уилър и Каапо Како отбелязаха за Рейнджърс, а вратарят Игор Шестеркин допусна четири гола от 19 изстрела.

Сам Райнхарт отбеляза победната дузпа, а Сергей Бобровски направи 35 спасявания, като Флорида надделя над Питсбърг с 3:2. Райнхарт също вкара в редовното време, както Евън Родригес и Оливър Екман-Ларсон асистенции за успеха.

Евгени Малкин изравни в последната минута на редовното време и Джейк Гюнцел също вкара за Питсбърг. Алекс Неделкович направи 29 спасявания при загубата.

Павел Бухневич отбеляза два гола, включително победния при 3:31 минути от старта на продължението, и добави асистенция, а Сейнт Луис спечели срещу Сиатъл с 4:3.

Нейтън Маккинън отбеляза гол и асистенция, за да продължи поредицата си от точки у дома до 25 мача, Логан О'Конър вкара две попадения и Колорадо победи Лос Анджелис Кингс с 5:1.

Маккинън изпревари Никита Кучеров от Тампа Бей и поведе в НХЛ по голове с 84 точки. Той завърши януари с 12 гола и 14 асистенции.

Стражът с български корени Александър Георгиев направи 26 спасявания на вратата на Колорадо.

Лука Дончич влезе в историята след респектиращите 73 точки при победата на Далас над Атланта
Президентът с послание за Международния възпоменателен ден на жертвите от Холокоста