"Лъвовете" все още могат да спечелят групата си, ако победят Словения

лъвовете все спечелят групата победят словения
Снимка: БФ Волейбол
08:52, 07.09.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Българският национален отбор по волейбол ще изиграе четвъртия си двубой на ЕвроВолей 2021, като съперник на "лъвовете" днес е европейският вицешампион от 2019 г. Словения. Срещата в "Осравар Арена" в Чехия е с начален час 17.00 ч. българско време в Острава, Чехия.

Възпитаниците на Силвано Пранди заемат третото място в група "B" на първенството с актив от 5 точки, след победи над Черна гора (3:0) и домакина Чехия (3:2), но в третия си двубой от груповата фаза отстъпиха на лидера Италия с 3:1 гейма.

Тимът на Словения е с 6 пункта и заема второто място, след като вчера записа втора поредна победа с 3:0 на европейското, този път над Беларус.

За да се върне отново в битката за първото място в групата, България задължително трябва да постигне победа над Словения с 3:0 или 3:1 гейма, а утре Италия да загуби от европейските вицешампиони.

Към осминафиналите на турнира продължават първите четири отбора от всяка група.