Левски и ЦСКА с по 3 титли от шампионата в класическата борба в Горна Оряховица при кадетите

Плевен е с 4, Миньор Перник и Рилски спортист с по три

Борба класически стил Левски
Снимка: Българска федерация по борба
20:09, 18.01.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Кадетите на Левски и ЦСКА спечелиха по три титли на шампионата в класическата борба в Горна Оряховица.

За „сините“ първи станаха Станислав Иванов (45 кг), Денис Лазаров (110) и Йордан Петров (125). За „червените“ победители са Ясен Борисов (51), Радостин Василев (92), като в изцяло „армейски“ финал Кристиян Петков (65) се наложи над съотборника си Алекс Николов.

В своеобразното класиране по медали ЦСКА е лидери с 10 отличия, пред Левски с 6, следвани от Плевен с 4, Миньор (Пк) и Рилски спортист Самоков с по три.

В петък е надпреварата при кадетките. Срещите започват от 10:00 часа в зала "Никола Петров".

Специално пред БНТ: Екатерина Дунцова - кандидат-президентът на Русия, която не беше допусната до изборите