Левски и Лудогорец ще изиграят своите мачове от 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България днес, 2 март.
„Сините“ излизат срещу Септември София от 17.30 часа на стадион „Георги Аспарухов“, докато Лудогорец, който по програма също трябваше да гостува на Монтана, ще приеме тима на своя „Хювефарма Арена“ в Разград три часа по-рано.
Левски влиза с добро настроение и самочувствие в мача със Септември, който ще се проведе в дома на „сините“ поради липсата на ВАР система на стадиона на съперника.
Играчите на Станимир Стоилов спечелиха и двата си мача от подновяването на пролетния полусезон в Първа лига, побеждавайки последователно Локомотив Пд и ЦСКА 1948. Тимът ще се опита да се класира за полуфиналите на надпреварата, преди да отправи поглед и към важния двубой с ЦСКА в неделя. От своя страна Септември София е на шеста позиция във Втора лига, на пет точки от топ 4 и на 9 от върха в класирането.
Българският шампион Лудогорец ще има за противник Монтана, като първоначално трябваше да гостува на „Огоста“, но подобно на ситуацията при Левски, ще приеме монтанчани в Разград заради наличието на ВАР система.
„Зелените“ са лидери в Първа лига, като имат четири точки аванс пред втория ЦСКА и стартираха много силно под ръководството на новия наставник Анте Шимунджа, печелейки последователно срещу Арда, Черно море и Славия. Монтана е девети във Втора лига.
За полуфиналите вече се класира действащият носител на трофея ЦСКА, който надви Локомотив Пд с 2:0 у дома. В последния четвъртфинал от програмата Славия приема Берое на Националния празник 3 март от 17.30 часа в Овча Купел.
Пълна програма от 1/4-финалите за Купата:
1 март, 17:30 – ЦСКА – Локомотив Пд 2:0
2 март, 14:30 – Монтана – Лудогорец
2 март, 17:30 – Септември – Левски
3 март, 17:30 – Славия – Берое
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!
Гръцките власти откриха телата на загиналите пилоти на двата противопожарни хеликоптера край Атина
Опашка пред БНБ за сребърната колекционерска монета "Преображенски манастир" (СНИМКИ)