Левски прегази Септември (Симитли) за Купата

20:55, 26.10.2021
Чете се за: 01:57 мин.
левски прегази септември симитли купата

Отборът на Левски разби със 7:0 на своя "Георги Аспарухов" гостуващия Септември (Симитли) и по този начин се класира за 1/4-финалната фаза в турнира за Купата на България.

"Сините" на Станимир Стоилов буквално прегазиха втородивизионния тим, като с хеттрик блесна Билал Бари, за когото това беше трети пореден мач с отбелязан гол.

Марин Петков, Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов пък бяха точни по веднъж, за да оформят разгромния успех.

Двубоят на "Герена" започна с очакван натиск на домакините, който най-накрая беше материализиран в 20-ата минута, когато Марин Петков се възползва от подаване на Георги Миланов и от непосредствена близост прати топката във вратата на гостите за 1:0.

Само 120 секунди по-късно Билал Бари удвои с глава след центриране на Андриан Краев, а мароканецът отново беше точен в 27-ата минута, правейки резултата класически.

През второто полувреме наказателната акция на "сините" продължи, като Георги Миланов отбеляза за 4:0 в 68-ата минута, а две по-късно Бари оформи своя хеттрик.

До края остана време и за Борислав Цонев, и за Димитър Костадинов да се запишат сред голмайсторите, фиксирайки крайното 7:0

Така, Левски се присъедини към тима на Локомотив (Пловдив), който по-рано днес победи с 0:2 като гост Локомотив (София) и също намери място в топ 8 на надпреварата.

В "Денят започва" в сряда: Как държавата ще подпомогне най-уязвимите групи? Говори социалният министър Гълъб Донев
От утре: Училищата в Община Русе минават на ротационен принцип