Ливърпул победи Манчестър Сити за първи път през сезона с гол на Салах

Мохамед Салах
20:26, 16.10.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Ливърпул победи Манчестър Сити с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Мохамед Салах донесе успеха на мърсисайдци.

Диого Жота имаше добра възможност да открие резултата през първото полувреме, но Едерсон спаси. Алисон пък отрази удар на Ерлинг Холанд на стадион "Анфийлд".

След почивката Мохамед Салах бе близо до гола, но стражът на "гражданите" отново бе позициониран добре. Попадение на Фил Фодън пък бе отменено поради нарушение в хода на нападението.

Мохамед Салах бе авторът на победното попадение в срещата. Алисон изведе египтянина сам срещу Едерсон, а нападателят не сгреши. Това бе гол №100 на Мохамед Салах във Висшата лига с левия крак.

В края на двубоя наставникът на "червените" Югрен Клоп бе изгонен.

Манчестър Сити заема втората позиция в класирането с актив от 23 точки. Ливърпул се изкачи до 8-ото място с 13.