Ливърпул взе своето срещу Бърнли, Тотнъм обърна Брайтън у дома

19:10, 10.02.2024
Чете се за: 02:35 мин.
ливърпул взе своето бърнли тотнъм обърна брайтън дома

Отборите на Ливърпул и Тотнъм постигнаха победи в мачовете си от 24-ия кръг на английската Висша лига, надигравайки съответно като домакини съставите на Бърнли и Брайтън.

На своя "Анфилд" момчетата на Юрген Клоп взеха аванс след малко повече от половин час игра, когато Диого Жота откри резултата с глава след центриране от ъглов удар Трент Алекзандър-Арнолд.

В самия край на първото полувреме обаче гостите от Бърнли възстановиха равенството, когато на свой ред Дара О'Шей се разписа след подаване от корнер.

След почивката обаче "мърсисайдци" взеха своето, като Луис Диас възстанови преднината на своя тим в 52-ата минута, а десетина преди края на редовното време Дарвин Нунес беше точен за крайното 3:1.

По този начин Ливърпул отново си върна първото място в подреждането с 54 точки, с две повече от втория Манчестър Сити, който има и мач по-малко. Бърнли остава на предпоследното 19-о място с 13 пункта.

Междувременно в Лондон пък Тотнъм стигна до драматичен успех с 2:1 срещу гостуващия Брайтън след обрат.

"Чайките" поведоха в 16-ата минута чрез Паскал Грос, който беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Уелбек.

Преднината на момчетата на Роберто де Дзерби се задържа до 61-ата минута, когато с доза късмет Папе Сар реализира за 1:1.

Така се стигна до добавеното време на срещата, в което Бренън Джонсън реализира за "шпорите", за да донесе пълния обрат за домакините, както и трите точки за състава, воден от Анге Постекоглу.

С победата Тотнъм временно се настани на 4-ата позиция с актив от 47 пункта, докато Брайтън заема 8-ата позиция с 35.

Георг Георгиев: Има и вариант Мария Габриел да си остане външен министър и да не се случи ротацията