Локомотив София удари Дунав като гост в женското баскетболно първенство

локомотив софия удари дунав гост женското баскетболно първенство
Снимка: БК Рилски спортист
13:02, 10.01.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Отборът на Локомотив София записа осмата си победа от началото на сезона в женското баскетболно първенство на България, след като в среща от 13-ия кръг надигра със 73:43 (19:8, 24:14, 12:8, 18:13) като гост Дунав 2016 Русе.

Столичанки доминираха от първата минута в Русе, гостите поведоха с 10:2 след тройка на Гергана Цекова, а първата четвъртина с преднина от 11 точки за гостите при 19:8.

До почивката гостите увеличиха още аванса си, а през второто полувреме, въпреки че намали скоростта, резултатът продължи да набъбва в полза на Локомотив, за да дойде финалната сирена при 73:43 в полза на баскетболистките на Лилия Георгиева.

Ина Димова бе най-резултатна за успеха с 15 точки, Гергана Цекова отбеляза 13, а Магдалена Георгиева приключи с 12.

От другата страна за русенки Красимира Милкова реализира 15 пункта, а с една по-малко завърши Зорница Герасимова, но двете направиха и най-много грешки за отбора си – съответно 6 и 9.

В класирането Локомотив София остава на 4-ото място с баланс 8-5, докато в същото време Дунав 2016 Русе остава на дъното с цели 12 поражения и нито една победа.

САЩ отлагат изпращането на астронавти на Луната до 2026 г.