Лос Анджелис спечели Купата на САЩ

лос анджелис спечели купата сащ
09:54, 26.09.2024

Отборът на Лос Анджелис ФК спечели Купата на САЩ, след като във финала се наложи над Канзас Сити с 3:1 след продължения.

В тима на Лос Анджелис блестяха световните шампиони с Франция от 2018 Юго Лорис и Оливие Жиру, който вкара гол за успеха.

Жиру, който премина в Лос Анджелис от Милан през лятото, откри резултата в 53-ата минута след асистенция на поляка Матеуш Богуш.

Канзас Сити изравни бързо благодарение на мощен удар на германеца Ерик Томи след час игра.

Мексиканецът Омар Кампос отново даде аванс на тима от Лос Анджелис с 102-рата минута, а Кей Камара от Сиера Леоне с удар с глава оформи крайното 3:1 седем минути по-късно.

В Мейджър Лийг Сокър остават още пет кръга до края на редовния сезон, като Лос Анджелис ФК е на четвърто място в Западната конференция и е на добра позиция да се класира директно за плейофите.

"Алфа Рисърч": И двете крила на ДПС с място в парламента, ако гласуваме сега; обединението около БСП не постига мобилизация