Лудогорец докосва титлата след 7:0 срещу Берое (ВИДЕО)

15:17, 19.04.2018
Чете се за: 01:18 мин.
лудогорец докосва титлата берое видео

Клаудиу Кешерю отбеляза хеттрик, а Лудогорец направи решаваща крачка към титлата в българското първенство по футбол след разгром със 7:0 срещу Берое в Разград. Шампионите водят с осем точки на ЦСКА-София в генералното класиране, след като по-рано днес "червените" пропиляха два гола аванс срещу Левски и спечелиха само точка от домакинството си.

С трите си гола срещу Берое Кешерю изравни Фернандо Каранга на върха в класирането при голмайсторите. Бразилецът вкара днес срещу Левски и двамата вече са с по 23 попадения.

Лудогорец надигра тотално Берое и спечели заслужено. Шампионите поведоха още във втората минута, когато Вандерсон откри след индивидуален пробив, а малко по-късно Иван Бандаловски спаси сигурно второ попадение след удар на Марселиньо.

Вторият гол обаче падна бързо. Борислав Цонев фаулира бразилския халф в наказателното поле и Клаудиу Кешерю се разписа от дузпа в 16-ата минута, а в 30-ата румънският нападател покачи на 3:0 след центриране на Лукас Саша.

Лудогорец продължи да доминира през второто полувреме и заслужено вкара за 4:0 в 61-ата минута, когато Върджил Мисиджан се разписа на добавка след удар на Кешерю. Десет минути по-късно гол вкара и появилият се като резерва Джоди Лукоки, който получи топката от Вандерсон на празна врата и не се затрудни за 5:0.

Кешерю оформи своя хеттрик в 76-та минута, а Густаво Кампаняро беше точен в 88-ата и Лудогорец спечели със 7:0 срещу Берое. Това остави старозагорци на трето място в класирането с три точки аванс срещу Левски.

Лудогорец - Берое 7:0
1:0 Вандерсон (2)
2:0 Клаудиу Кешерю (16-дузпа)
3:0 Клаудиу Кешерю (30)
4:0 Върджил Мисиджан (61)
5:0 Джоди Лукоки (71)
6:0 Клаудиу Кешерю (76)
7:0 Густаво Кампаняро (88)

Лудогорец: Хорхе Броун, Натанаел, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков (69-Яцек Горалски), Густаво Кампаняро, Лукас Саша (80-Цветомир Панов), Марселиньо, Вандерсон, Върджил Мисиджан (65-Джоди Лукоки) и Клаудиу Кешерю
Треньор: Димитър Димитров

Берое: Душан Перниш (46-Георги Аргилашки), Милен Желев, Иван Иванов (46-Камен Хаджиев), Мартин Райнов (68-Антон Карачанаков), Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Марко Адамович, Рубен Бригидо, Матеус Леони, Серджиу Негрут и Педро Еуженио