Лудогорец е последният полуфиналист в Купата на България

19:25, 29.02.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Якуб Пьотровски Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:1 в последния четвъртфинален мач от Купата на България. Тодор Неделев изпъкна с две попадения за победителите.

През първото полувреме шампионът на България наложи домакински натиск, който се отплати в 17-ата минута. Тодор Неделев откри резултата с изстрел от пряк свободен удар.

Именно авторът на първия гол удвои аванса на тима си само 20 секунди след началото на втората част. Плътен шут на полузащитника се отби в крака на Емил Виячки и попадна в противниковата врата.

Гостите побързаха да намалят изоставането си в 57-ата минута. Педриньо отправи силен удар извън наказателното поле в далечния ъгъл.

Рик Джонатан направи резултата 3:1 десет минути преди края на редовното време и лиши оставащите минути от интрига. Нападателят преодоля противниковия вратар Генадий Ганев и прати топката в опразнената врата.

Разградчани са последния полуфиналист в надпреварата. Останалите отбор, достигнали този етап от турнира са Ботев Пловдив, Хебър Пазарджик и ЦСКА. "Орлите" защитават трофея си от миналата година, като тогава във финала се наложиха именно над ЦСКА 1948.