десподов недоволен равенството лудогорец
18:20, 27.01.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Лудогорец победи полския Висла Плоцк с 2:1 в контролна среща, играна в Турция.

Срещата протече в две полувремена по 60 минути. Елвис Ману и Жуниор Брандао дадоха преднина на символичните домакини, преди Рафал Волски да върне едно попадение. Юношата на Лудогорец Умут Хабил отрази дузпа на Патрик Тешински.

Това е първа победа за възпитаниците на Анте Шимунджа. Преди това отборът направи равенства с Висла Краков (Полша) и Волфсбергер (Австрия).

В 21-ата минута разградчани откриха резултата. Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но Кжищоф Камински изби топката в краката на Елвис Ману, който се разписа на празна врата. Само четири минути по-късно Жуниор Брандао засече с глава центриране отдясно на Кирил Десподов. Кълбото се отби от противников бранител и попадна във вратата за 2:0.

Отново след четири минути игра се стигна до гол, този път във вратата на "зелените". Рафал Волски отправи красив фалцов удар в далечния ъгъл, за да намали пасива на тима си.

Наставникът на "орлите" Анте Шимунджа замени полевите си футболисти на почивката.

В 94-ата минута поляците получиха дузпа за игра с ръка на Пиерос Сотириу. 16-годишният Умут Хабил, който замени Серджио Падт, спаси изпълнението на Патрик Тешински, за да запази резултата непроменен и да донесе победата на тима си.

Следващата контрола на българския шампион е в петък (28-и януари) срещу Динамо Киев (Украйна).