Макс Верстапен е шампион във Формула 1 за трети пореден път

Нидерландският пилот на Ред Бул завърши на втора позиция в Катар, което му бе достатъчно да спечели титлата този сезон

макс верстапен триумфира сузука осигури ред бул втора поредна титла конструкторите
21:54, 07.10.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Макс Верстапен спечели третата си поредна титла във Формула 1, след като неговият съотборник и единствен съперник за първото място Серхио Перес катастрофира по време на спринтовата надпревара в Катар.

Перес беше част от инцидента с три болида в 11-ата от общо 19 обиколки на пистата "Лосаил". В катастрофата участваха още Естебан Окон и Нико Хулкенберг.

Нидерландският пилот на Ред Бул завърши на втора позиция в Катар. Верстапен изцяло доминираше през годината, печелейки 13 от общо 16 състезания до момента, включително и 10 последователни успеха.

Макс Верстапен е петият пилот в историята на Ф1, който печели три поредни титли. Той се присъединява към легендарните Хуан Мануел Фанджо, Михаел Шумахер, Себастиан Фетел и Люис Хамилтън.

"Фантастично усещане, невероятна година и състезания. Огромно удоволствие да бъда част от тази група като трикратен шампион. Ще продължаваме да даваме всичко най-добро, на което сме способни. Много сме щастливи в момента. Искаме да продължим напред, всичко е чудесно", заяви Верстапен веднага след състезанието.

Сестри Стоеви се класираха за финала на турнира по бадминтон в Глазгоу
Български гимнастици със синдром на Даун завоюваха отличия на световно първенство