Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в Гран при на Катар

Макс Верстапен
22:49, 06.10.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в неделното Гран при на Катар, 17-ти кръг от шампионата във Формула 1. Пилотът на Ред Бул спечели полпозишън за десети път през годината и общо 30-ти в своята кариера.

Нидерландецът направи най-бърза обиколка за 1:23.778 минути на пистата "Лосаил", която е дълга 5.418 километра.

Двукратният световен шампион, който още в събота може да прибави трета титла в колекцията си от трофеи, изпревари Джордж Ръсел от Мерцедес с 0.441 секунди. Люис Хамилтън стана трети, с 0.527 секунди зад лидера.

26-годишният Верстапен има преднина от 177 точки пред Серхио Перес на върха в генералното класиране при пилотите, а утре трябва финишира в топ 6 в спринтовото състезание, за да си осигури и на теория още една титла във Формула 1. Нидерландецът има 13 победи в 16 кръга до момента през настоящия сезон, включително и рекордните 10 поредни успеха в първенството.

Преди две седмици на японската писта "Сузука" Ред Бул си осигури втора последователна титла при отборите във Ф1.