Макс Верстапен бе най-бърз в първата свободна тренировка преди Гран при на Катар

Нидерландецът може да стане шампион във Формула 1 още в събота

Макс Верстапен
18:22, 06.10.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Макс Верстапен беше най-бърз в първата свободна тренировка преди Гран при на Катар във Формула 1. Пилотът на Ред Бул направи най-добра обиколка на пистата "Лосаил", дълга 5.418 километра, за 1:27.428 минути.

Верстапен изпревари с 0.334 секунди Карлос Сайнс от Ферари, който е на втората позиция. Трети се нареди другият състезател на "черните кончета" Шарл Льоклер. Той изостана на 0.481 секунди след лидера.

Съотборникът на Макс Ферстарен в Ред Бул - Серхио Перес, който единствен има математически шансове да измести нидерландеца от първото място в генералното класиране, остана пети на пистата в Катар, след като беше изпреварен от бившия световен шампион Фернандо Алонсо от тима на Астън Мартин.

По-късно днес е квалификацията за място за Гран при на Катар. В събота Макс Верстапен може да си осигури трета поредна титла във Формула 1, ако завърши в топ 6 на спринтовото състезание, което ще има собствена квалификационна сесия същия ден.

Осми ден блокади: Спокойна е пътната обстановка по обходните маршрути на "Тракия"
Скандал в парламента заради бойните машини "Страйкър" - Пеевски поиска оставката на Тагарев