Макс Верстапен спечели пета поредна квалификация във Формула 1

19:30, 08.07.2023
Чете се за: 03:07 мин.

Лидерът в класирането при пилотите Макс Верстапен (Нидерландия, Ред Бул) спечели пета поредна квалификация във Формула 1 и ще стартира от първо място в Гран при на Великобритания в неделя.

Ландо Норис (Великобритания, Макларън) единствен успя да застраши първата позиция на Верстапен, след като взе първото място малко преди края. Нидерландецът обаче отговори със светкавична обиколка за 1:26.720 минути и оглави окончателно класирането с 0.241 секунди пред Норис.

Трети се нареди Оскар Пиастри (Австралия, Макларън), а първенецът от днешната тренировка Шарл Льоклер (Монако, Ферари) ще стартира до него на втори ред.

Карлос Сайнц (Испания, Ферари) завърши на петото място и ще започне рамо до рамо с Джордж Ръсъл (Великобритания, Мерцедес). Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес) пък ще стартира от четвърти ред заедно с Александър Албон (Тайланд, Уилямс).

Фернандо Алонсо (Испания, Астън Мартин) остана едва девети, а Чеко Перес (Мексико, Ред Бул) ще има да преодолява голям пасив от 16-о място.